Konteyner Hizmetleri

Mevcut iskelelerin tamamında konteyner gemisi tahliye/yüklemesi yapılabilmektedir. Rıhtımlarımızda 400 m uzunluğa kadar gemilere konteyner elleçleme hizmeti verilebilmektedir. Kumport, konteyner elleçleme opearasyonlarını aralıksız 365 gün 24 saat sürdürmektedir.

Mevcut terminal sahalarında oluşturulan 4 ayrı CFS sahasında müşterilerin farklı hizmet talepleri karşılanmaktadır. CFS sahalarında rezervasyonlu sistem uygulanmakta olup, bu yöntem ile konteynerin planlanan zamanda işleme alınması sağlanmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen limanları arasında yer alan Kumport, sunduğu lojistik imkanlarla ithalat - ihracat yüklerine yüksek kapasiteli geçici depolama hizmeti sağlamaktadır.

Kumport, 2.000 m² ihracat, 4.700 m² ithalat olmak üzere toplamda 6.700 m² kapalı gümrüklü depolama alanlarıyla parsiyel - komple konteyner ve açık yükler için geçici depolama hizmeti sunmaktadır. Ambar geçici depolama hizmeti çerçevesinde, Kumport tarafından geliştirilen KUMWMS (Kumsoft Warehouse Management System) depo yönetim sistemi ve barkod teknolojisi yazılımı sayesinde müşterilere gerçek zamanlı bilgi akışı sağlanmakta olup, bu sayede yüklerin ayrımı ve teslimatı daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca, talep doğrultusunda müşterilerine yeniden paletleme ve palet temin hizmeti de verilmektedir. İhracat parsiyel ve komple iç dolumlarının daha güvenli ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla, ihracat ambarı faaliyete alınmış, bu şekilde yüklemenin yoğun olduğu günlerde oluşması muhtemel araç yoğunluğunun da önüne geçilmiştir.

İmkan ve Hizmetler:

• Konteyner iç dolum/boşaltım hizmetleri

• Jeneratör destekli 24 saat kesintisiz güvenlik

• Barkod sistemli ürün takibi

• İhracata yönelik konsolidasyon ve geçici depolama

• Palet satışı

• ISPS, ISO 9001, ISO 45001 & ISO 14001, ISO 14064 kalite sistem belgeleri

• Modern ekipman ve kalifiye iş gücü desteği

• E-5 karayolu, TEM ve Kuzey Anadolu otoyollarına kolay ulaşım imkanı

Reefer konteynerin elektriğe bağlanması, iç sıcaklığının takip edilmesi işlemi hizmeti verilmektedir. 750 adet reefer konteyner bağlama noktası ile beraber 24 saat reefer konteyner çalışma durumları ve iç ısıları yetkili personel tarafından sürekli olarak gözetim altında tutulmaktadır.

Sahada depolanan konteynerler için hızlı aktarma, yükleme ve boşaltma hizmetleri sağlanmaktadır.

Gemi üzerinde, tahliye ve yükleme öncesi sonrasında lashing unlashing hizmetleri, gemi ya da acente talebi üzerine sağlanmaktadır. İç dolum yapılan konteynerler için yükün alıcıya hasar oluşmadan teslim edilebilmesi için en uygun malzeme seçimi ile kaliteli yük sabitleme hizmeti sağlanmaktadır.